skip to Main Content

• PŘEDNÁŠKY

♦) Pozvání na PŘEDNÁŠKU v Čajovně setkání
Termín:  pátek  26.1. 2018   (18.ºº-21.ºº)

„PARTNER  jako naše ZRCADLO“
Co znamená, když se řekne, že partner je naše zrcadlo?

Většina se s tímto rčením už setkala, ale často nevíme, co to přesně znamená.
Co nám to vlastně partner zrcadlí? Jak s tímto zrcadlením zacházet, abychom se cítili více milováni a respektováni? Aby naše vztahy byly harmoničtější a vládla v nich více láska a přijetí, místo válečného pole plného neporozumění, pocitu bezmoci, výčitek a touhy po změně, která nepřichází, i když se tolik snažíme.
Pokud tomu správně neporozumíte, jste bezmocní – zvláště pokud vám na partnerovi či partnerce něco vadí a on/ona není ochoten to změnit.
Dokonce i když partnera nemáte, je toto vaším zrcadlem!

Když pochopíte princip zrcadlení, můžete začít dělat změny, které výrazně zlepší vaše vztahy nebo vám pomohou, abyste si přitáhli do života dobrého partnera či partnerku.
Když pochopíte, budete vědět, jak na to a zažijete změny, o kterých zatím třeba jen sníte.

Místo setkání: Čajovna Setkání, Vojtěšská 209/2, Praha 1 (více ZDE)
Cena setkání:  250,-    (platbou předem na účet 2500062821 / 2010 si rezervujte místo )

Zrcadlo na www

• SEMINÁŘE

O čem jsou KONSTELACE a co vám mohou přinést?

ZDE si přečtěte více...

Konstelace můžeme zařadit mezi terapeutické seberozvojové a sebepoznávací techniky.
Kdo už jste se někdy s konstelacemi setkal, víte že pokud se do ní postaví zástupce za určitý problém nebo člověka, se kterým problém máme, cítí zástupce v konstelaci pocity a často i vzpomínky někoho, s kým se vůbec nikdy nesetkal a koho ani nezná.
Není z toho třeba dělat nějakou záhadu.
Na úrovni nadvědomí jsme všichni součástí celku, takže vaše vědomí vlastně odečítá informace z jiného pole, které vy pak cítíte sami na sobě a můžete skrz tyto pocity podat informace, které by jinak zůstaly skryty.

Začátek konstelace je postaven tak, jak ho vidí a vnímá klient. V průběhu potom jednotliví členové začínají vytvářet jiný obrazec, který ukazuje skrytou a do té doby neviděnou vrstvu problému. Celkové postavení tak rozšíří pohled klienta na daný problém, což pomáhá na cestě ke konstruktivnímu řešení.

Důležité je vědět, že sama konstelace za vás nic nevyřeší. Obvykle vedu konstelaci tak, aby měl klient možnost nahlédnout pod povrch problému – někdy se tak děje přímo, někdy obrazně. Vždy se to však odrazí na našem vnitřním vnímání a to vede k možnosti řešení.
Tím, že si uvědomíme věci, které nejsme schopni vidět z úrovně rozumu („já tomu nerozumím, proč se to děje anebo co se děje“) – můžeme začít situaci z pozice hlubšího pochopení souvislostí napravovat a měnit.
Přesune se nebo rozšíří úhel pohledu na náš problém a my se máme čeho chytit.
Takže pokud si myslíte, že si postavíte konstelaci a ta váš problém vyřeší, tak máte pravdu tak z 50%.
S nově objeveným úhlem pohledu a pochopením je totiž pak potřeba dále pracovat. Ale díky nově získanému rozšířenému pohledu máte v ruce nástroj ke změně návyku, ke změně chování či se vám otevřou možnosti, jak k danému problému přistoupit nebo jak ho můžete začít řešit.

Konkrétní příklad ze života:
Stále jsem se nemohla vnitřně odpoutat od svého expartnera, jehož odchod bez vysvětlení jsem vnímala jako krutou zradu a který mne hluboce zranil. Neustále mi hlavou kroužily vzpomínky, vedla jsem s ním vnitřní samomluvu, kde jsem mu vyčítala spoustu věcí.
Nedokázala jsem se dostat k jádru normální cestou. Potřebovala jsem změnit úhel pohledu. Ve spolupráci kolegyní jsem si postavila konstelaci.
Při první konstelaci se objevil hlavní problém – pohrdání a neúcta vůči tzv. „slabým“ mužům (s převahou ženského principu). Pohrdala jsem partnerem, že je takový měkota, slaboch a tajtrlík. V průběhu konstelace se objevil pro mne nový a hlubší úhel pohledu (mnou vytěsněná a neviděná vrstva problému). Kořeny mého pohrdání byly v mém postoji vůči otci. Nikdy jsem to takto nenahlédla.
Dále jsme s tím pracovaly a mé pocity vůči otci se začaly měnit.
Při následné návštěvě u rodičů jsem si uvědomila změnu svého postoje, která pramenila z poznání v konstelaci a z vnitřní změny postoje. Poprvé jsem svého otce vnímala jako skutečného muže.

Pohrdání a vztek vůči mému partnerovi však stále ještě zůstávalo.
Další konstelace mi umožnila, podívat se na jeho stranu, na rodinu, ve které vyrůstal. A věci mi začaly dávat smysl. Mohla jsem se na celou situaci podívat z jeho úhlu pohledu a pochopit, proč to tak má.
V ten moment se ve mně začalo rodit soucítění s jeho osudem a já si mohla uvědomit, že nemohl jinak.
To mi pomohlo odpoutat se od výčitek a já byla ochotna a poprvé schopna se na něj dívat s úctou a přijetím. Byla jsem schopna ho vidět i v jeho mužské energii a poznat, že na to, v jak „nemocném“ a destruktivním prostředí vyrůstal, dokázal z toho hodně vytěžit. A to bylo něco, za co jsem si ho mohla začít vážit.

Nezlomilo se to ze dne na den. Stále si musím tento pohled a uvědomění připomínat a přivolávat si pocit úcty, respektu a porozumění.
Výsledek je ten, že když spolu dneska náhodou mluvíme, dokážu zůstat v pozici zralé a dospělé ženy, která si tohoto muže a jeho úsilí váží i přesto, že on se vlastně nezměnil. Cítím se v tom lépe.

A stala se ještě jedna zajímavá věc.
Tímto uvědoměním se ve mně uvnitř něco přenastavilo v takové míře, že začínám přitahovat pozornost mužnějších mužů. Protože moje pochopení a úcta, především vůči „slabým“ mužům, stoupla. A to je hezký výsledek.

Podobné výsledky můžete zažívat i vy, pokud se rozhodnete podívat na svůj problém z pohledu konstelací.

Back To Top