skip to Main Content
Cl-cochci

Chcete hezký vztah? Zjistěte, co chcete

Snad každý z nás v sobě nese jednu velkou touhu. Touhu po hlubokém láskyplném vztahu s milovaným člověkem. Přejeme si nalézt a přitáhnout si do života toho správného partnera či partnerku.

Ve své mysli však často nosíme jen nejasné obrysy přání, kdy toužíme po někom, kdo nás bude mít rád, nikdy nás neopustí, naplní náš život štěstím, vezme si nás a bude s námi chtít mít děti.
Neuděláme si však jasnou představu, jaký partner se k nám hodí. Nechceme o tom nijak zvlášť přemýšlet. Chceme prostě partnera mít. Nechceme být sami. To je asi tak základní představa při hledání partnera. Vše ostatní necháváme na náhodě.
Pokud však toužíme zakotvit v dlouhodobém a láskyplném vztahu, pak tohle prostě nestačí!!!

Všimněte si, kolik času, energie, rozvahy věnujeme např. koupi rtěnky, nového laku na nehty, nových šatů či bot. Zkoušíme různé odstíny, přemýšlíme, zda se k nám barva bude hodit, vybíráme podle toho, k čemu nám budou sloužit.
Při koupi nového tabletu také pečlivě vybíráme. Zvažujeme jaký typ bychom chtěli, zjišťujeme parametry jaké potřebujeme, pečlivě vybíráme mezi nabídkou. A dáme si s tím opravdu práci a dáme si na čas. Chceme pro sebe to nejlepší.

A jak si vybíráme partnera?
Podle čeho se rozhodujeme, když se nějaký vhodný protějšek objeví v našem hledáčku? Jak poznáme, že je to ten správný člověk, který se k nám hodí?

Většinou nad tím vůbec nepřemýšlíme.
Nosíme v sobě touhu po lásce, po partnerovi, ale to je vše, co pro to děláme.
Jakmile se pak objeví muž, který o nás zavadí jen jedním okem, už se hrneme do vztahu a do závazku a teprve za pochodu zkoušíme, jak se k nám tento člověk hodí.
Pokud nezapadá do naší představy, vstupujeme do další fáze – snažíme se ho změnit k obrazu svému.
Jak takový přístup může skončit? Zlomeným srdcem a strachem zkusit to znova.

Čekáte na zamilovanost?
Ale zamilovanost ještě není láska. Zamilovanost je emocionální vzplanutí, které má čistě biologický účel – oblbnout náš mozek a vést naše těla ke spojení a k rozmnožování.
Zamilovanost v sobě skrývá i jednu záludnost. Jaksi se nám to stane. Samo. A pak se naše tělo a náš mozek stará, aby to dál samo fungovalo. Po nějaký čas.
Nemusíme se nijak snažit, nijak omezovat, prostě to tady najednou je a děje se to. Ty motýlkové v břiše, touha být neustále spolu. A to celé v nás vytváří iluzi, že stejně to bude samo a hladce pokračovat dál.

Je známo a v praxi ověřeno, že fáze zamilovanosti, jakkoli nádherná, po nějaké době – od půl roku do 2 let – odezní.
A my jsme náhle postaveni tváří v tvář realitě. Našemu milému smrdí nohy, nechává mokrý ručník v koupelně na podlaze, ráno je mu cítit z pusy, na záchodě to po něm taky nevoní po fialkách, zrcadlo je poprskané pastou na zuby, ponožky se válí po celém bytě, počítač je nyní jeho věrným společníkem.
Když už se to nedá vydržet a náš miláček odolává našim snahám změnit ho, utečeme a vydáme se potkat toho konečně pravého.

Jde to i jinak
Než věnovat zbytečné úsilí tomu, abychom druhého změnili, co si prostě udělat jasno v tom, jaký člověk se k nám opravdu hodí? Pak bude snadné ho poznat, až se potkáme.
Bude to pracné? Ano. Bude nás to stát vzácný čas? Ano. Co z toho teda budeme mít?
No, umožní nám to přitáhnout si do života člověka, který odpovídá našemu osobnímu vnitřnímu nastavení a naší hluboké touze.
Nemusíme pak nikoho měnit, můžeme partnera milovat takového jaký je, protože odpovídá našemu přání a našim potřebám. A s tím se pak dá lépe budovat hezký vztah.

Položte si proto pár základních otázek
Jakého partnera chci?
Jaký vztah chci?
Jaký partner jsem já?
Co chci ve vztahu prožívat?
Jak se chci ve vztahu cítit?
A pak si poctivě a velmi podrobně na tyto otázky odpovězte.
Důkladně prozkoumejte svoji touhu. Přemýšlejte o tom, zapojte představivost, všechno si sepište a pak formulujte jasně v pár krátkých přesvědčivých větách své přání, které bude rezonovat s vaším srdcem. Budete si jisti, že přesně tohle chcete.

Co bude dál?
Vaše touha dostala přesný tvar. Máte jasno ve svém přání. Už nemusíte zoufale hledat a nevědět vlastně ani pořádně, co hledáte. Prostoupí vás vnitřní klid, který z vás bude vyzařovat. Víte, co chcete a cítíte, že vaše přání je splnitelné. Cítíte to ve svém srdci.
A to vás pak přivede ve správném čase na správné místo k tomu správnému člověku.
Stanete tvůrci svého milostného života a neponecháte všechno jen na náhodě.

Pokud to myslíte vážně, musíte to opravdu udělat
Mně osobně se to vyplatilo. Skutečně jsem potkala muže, který ve všech základních bodech odpovídal mé touze, vyjádřené jasně a stručně v mé „objednávce“. A byl to velmi hezký a pro mne hluboký vztah, který i nadále zůstává v mém srdci.

Pokud hledáte a chcete najít partnera pro život a víte, že sami byste se do této „práce“ nepustili, anebo pustili „možná někdy“, dovolte mi pozvat vás na seminář, kde budeme společně tímto postupem velmi podrobně procházet a kde si můžete s podporou skupiny podobně hledajících udělat jasno a vytvořit svou vlastní osobní „objednávku“.

Štěstí vždy přeje připraveným! Nedovolte, aby vás minulo!

Back To Top